Maríny, reštaurácie, parkovanie

YACHTER CLUB - Modrá čajka, Čuňovská zdrž, Dunaj rkm. 1852

Publikované: 10.02.2020 18:52:58 | prečítané 926x | © plavidla.sk | viac...
MARÍNA s REŠTAURÁCIOU a UBYTOVANÍM YACHTER CLUB Modrá Čajka sa nachádza na Vodnom diele Čunovo, oproti galérii Danubiana. Hĺbka vody je dostatočná aj pre lode s väčším ponorom. Marína je otvorená celoročne, ponúkame aj zimovanie lodí vo vykurovanej hale v Bratislave. Viac informácií na stránkach: yachter-cajka.sk

rameno Vlčie Hrdlo r.km.1865

Publikované: 11.01.2011 11:06:17 | prečítané 7041x | © plavidla.sk | viac...

rameno Vlčie Hrdlo na ľavom brehu Dunaja r.km. 1865 je jediným prístavom pre malé plavidlá na Dunaji v Bratislave a zároveň posledným prístavom pre malé plavidlá na slovenskom úseku Dunaja smerom do Rakúska.. Hĺbka vody v celom ramene je dostatočná aj pre lode s vačším ponorom. Veľké množstvo hausbótov lemuje oba brehy ramena. V zadnej časti ramena mólo klubu vodných motoristov Inter Bratislava.Možnosť občerstvenia na brehu, ako aj na vode v sezónne otvorených bufetoch a reštauráciach.

Označenie Vlčie hrdlo vzniklo pravdepodobne volľným prekladom názvu Wolfsrussel, ktorý sa uvádza v mape z roku 1914. viď. sekciu Mapy

V ústíí ramena pozor na množstvo naplaveného dreva, hĺbku vody a prúdy. Zákaz vytvárania vĺn v celom ramene!!!

mapa - cesta od Slovnaftu -Vlčie hrdlo, vzdialenosť cca 2,6km

MARK TWAIN r.km.1872 - Karloveské rameno

Publikované: 11.01.2011 12:04:39 | prečítané 5209x | © plavidla.sk | viac...

malý hausbótik -bufet MARKTWAIN sa nachádza v priestore Karloveského ramena na ľavom brehu Dunaja r.km.1872, hneď nad mostom Lafranconi. Okrem alko a nealko, možnosť drobného občerstvenia v príjemnom prostredí. V priestore baru, zaujímavé mapy Dunaja a dobové fotografie. Hĺbka vody v ramene cca 1,5 -2m. Pozor na kajakárov a kanoistov. Zákaz vytvárania vĺn!

Neďaľeko od ramena sa nachádza benzínová pumpa.

Názov Karloveského ramena je odvodený od názvu priľahlej mestskej časťi Karlova Ves, povodnym menom Karlsdorf. Rameno v celkovej dĺžke cca 4km vytvára ostrov Sihoť na starších mapách označovaný ako Kasmacher. Ostrov je zdroj pitnej vody - Zákaz vstupu, napriek tomu sú brehy ostrova často navštevované vodákmi, najma piesočná pláž na strane Dunaja rkm. 1874,5. - pozor na plytkú vodu a kamenné hrádze.

Zaznamy: 1 - 3 / 3

Štátna plavebná správa

Slovenský hydrometeorologický ústav

Miesto pre Vašu reklamu